Film z wesela – pamiątka na pełne życie, zatem fotograf jest nieprawdopodobnie ważny

Szukając fotografa na wesele w ogromnej liczbie przypadków możemy być zdezorientowani. Ofert jest mnóstwo, a my jako amatorzy fotografii, nie mamy pojęcia, na co zwracać uwagę poszukując chłopcy i dziewczęta, która będzie w stanie zrobić nam w rzeczywistości dobre zdjęcia na ślubie i weselu. Poniżej podpowiemy, po czym poznać dobrego fotografa, a które oferty na robienie obrazków ślubnych lepiej omijać.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZEGLĄDAJĄC PORTFOLIO FOTOGRAFA?

Pierwsza sprawa to z całą pewnością obejrzenie portfolio fotografa. Żadne zapewnienia ani to, że dobrze nam się rozmawia z konkretnym fotografem, nie powinny nam zaślepić sprawy kluczowej, czyli jakości fotografii, które ta osoba robi. Warto popatrzeć na więcej niż jedną, czy dwie sesje. Na tym etapie wycinamy już prawie jedną trzecią kandydatów. Dlaczego? Otóż, właściwie każdy fotograf ślubny posiada swój indywidualny styl. Jedni robią obrazy w dużym przybliżeniu i próbują ukazać parę młodą w emocjach. Inni fotografowie jednakże zdają się tych emocji nie dostrzegać, poprzez co również niełatwo jest im zaprezentować cokolwiek poza ładnym krajobrazem na zdjęciu. Po latach, najbardziej zadowoleni będziemy z tych zdjęć ślubnych, na których widać było łączące nas z drugą połówką uczucie, przyjemność bijącą z twarzy, a też młodzieńczy entuzjazm. Dlatego, przeglądając ilustracje w portfolio fotografa, popatrzmy nie tylko na plener, niemniej jednak na twarze pary młodej.

JAK Skalkulować, CZY Fotograf POTRAFI WSPÓŁPRACOWAĆ Z FOTOGRAFOWANĄ PARĄ MŁODĄ?

Druga sprawa to na 100% metodę, w jaki bohaterowie obrazków zachowują się na zdjęciach. Wyborny fotograf na wesele czy na ślub to taka osoba, która będzie umiała nauczyć weselników i parę młodą jak mają zachowywać się przed obiektywem, żeby osiągnąć jak najlepsze ujęcie. Jeżeli widzimy, że ilustracje ślubne w portfolio fotografa pojawiają statyczne mężczyźni i kobiety, które przybierają bardzo pozowane gesty i układ ciała, to jest to dla nas znak, że ten w chwili obecnej fotografik całkiem możliwe, że nie posiada umiejętności współpracowania z fotografowanym obiektem.

OCENIAMY Technologiczną JAKOŚĆ Obrazków

Kolejna sprawa to na 100% technika wykonywania zdjęć. Popatrzmy, czy pomiędzy zaprezentowanych obrazków ślubnych u fotografa, którym jesteśmy potencjalnie zainteresowani, znajdują się obrazki prześwietlone, źle skadrowane, czy widoczna jest zbyt duża ingerencja skryptów do cyfrowej obróbki obrazków? To podstawowe ,niedociągnięcia”, obniżające jakość zdjęć. U profesjonalisty nie powinno ich oczywiście być.

SPRAWDŹMY, JAKI STYL Ma Fotograf

Poza tym, warto poszukiwać fotografa, który ma styl dopasowany do naszych preferencji. O ile lubimy romantyczne zdjęcia w polu kukurydzy, poszukajmy takiego, który w portfolio ma właśnie takie zdjęcia. Jeśli te fotografię są dobrej jakości, minimalizujemy ryzyko wpadki decydując się akurat na tego usługodawcę. Jeśli bardziej interesują nas sesje pozowane, w studio, wtedy również niewątpliwie znajdziemy na rynku fotografów, którzy sztukę robienia fotografii w sztucznym świetle opanowali do perfekcji.

OCENIAMY, JAKA BĘDZIE JAKOŚĆ WSPÓŁPRACY Z FOTOGRAFEM NA Bazie WSTĘPNEJ ROZMOWY

Oprócz sprawdzeniem portfolio, na 100% istotne jest także to, jak nam się z fotografem rozmawia. Czy jest to osoba komunikatywna, czy jej propozycja jest przejrzysta? Czy potrafi nam jasno powiedzieć, jakie są jej sposobów odnośnie ilości obrazków, które otrzymamy w wyniku współpracy z tą osobą? Czy jest zainteresowana dopasowaniem się do indywidualnych warunków zapotrzebowania, czy również raczej podchodzi do każdego zlecenia rutynowo? Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść naszym wyobrażeniom.

Leave a Comment